Legal Things

Terms of Use

Terms and Conditions

Definitions

1.1.    "Platform", [UNIRESI]’un hizmetin sunulduğu web siteleri, uygulamaları, platformları, her türlü çevrimiçi veya çevrimdışı mecra veya diğer cihazları anlamına gelmektedir.

1.2.    "Konuk", “Ziyaretçi” veya “Öğrenci”, Platformun ziyaretçisi veya Konaklama Tesisinin müşterisi veya konuğu anlamına gelir.

1.3.    "Konaklama Tesisi" veya "Tesis", Platformun sözleşme yaptığı ve üzerinden işbu Şartlar ve Koşulların sunulduğu ve geçerli kılındığı yerin ait olduğu konaklama tesisi anlamına gelmektedir.

1.4.    "Konaklama Rezervasyonu" bir konaklamanın sipariş edilmesi, satın alınması, ödemesinin yapılması, ayırtılması veya rezerve edilmesi anlamına gelir.

 

2.       Giriş

İşbu Şartlar ve Koşullar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla beraber, doğrudan veya dolaylı olarak (dağıtımcılar aracılığıyla) internet üzerinden, tüm mobil cihazlar aracılığıyla, e-posta veya telefonla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır. Herhangi bir Platformumuz aracılığıyla web sitemize, mobil web sitemize veya uygulamalarımızdan herhangi birine girmek, konuk veya kayıtlı kullanıcı olarak sitemizde dolaşmak ve sitemizi kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak suretiyle aşağıdaki şartları ve koşulları (gizlilik politikamız dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu kabul ve teyit etmektesiniz.

Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu sayfalarda ve bu web sitesi aracılığıyla sağlanan çevrim içi rezervasyon hizmeti (ödeme hizmetinde aracılık edilmesi dahil) uniresi.com mülkiyetinde olup uniresi.com tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır ve aşağıda belirtilen şartlar ve koşullar uyarınca sadece sizin kişisel, gayri ticari kullanımınıza tahsis edilmiştir.

Sitelerimizde Facebook, WeChat, Google vb. üçüncü bir parti aracılığıyla oturum açmanız durumunda, sitemize erişim yaptığınızda işbu koşullar ile bağlı hale gelirsiniz. Bu koşullar sizin Platformumuzun kullanımınızı kapsadığından, lütfen kullanımdan önce bu kullanım koşullarını dikkatlice okuduktan sonra kabul ediniz.

Gelecekteki bir referans için koşulların bir kopyasını yazdırmanızı öneririz. Sitelerimizi kullanarak, işbu Şartlar ve Koşulları kabul ettiğinizi ve uyacağınızı doğrulamaktasınız.

Bu kullanım koşullarını kabul etmemeniz durumunda, Platformumuzu kullanmamalısınız.

 

3.       Hizmetimizin Kapsamı ve Mahiyeti

Platform aracılığıyla, Konaklama Tesislerinin ürün ve hizmetlerini sipariş, satın alım, rezervasyon ve kiralama için ilan edebilecekleri, pazarlayabilecekleri, satabilecekleri, tanıtabilecekleri ve/veya sunabilecekleri ve Platformun ilgili Ziyaretçilerinin sipariş, rezervasyon, satın alım ve ödeme keşfi, araması, karşılaştırması ve siparişi yapabilecekleri online bir ortam (diğer bir deyişle “Konaklama Rezervasyon Hizmeti”) sağlamaktayız.

 

Bir Konaklama Rezervasyonu yaptığınız ya da bir ürün veya hizmet satın aldığınızda (hangisi geçerliyse) Konaklama Tesisiyle doğrudan akdi (yasal yönden bağlayıcı) bir ilişki içine girmiş olursunuz. Konaklama Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren siz ve Konaklama Tesisi arasında münhasıran bir aracı ehliyetiyle hareket ederiz. Rezervasyonunuza dair ayrıntıları ilgili Konaklama Tesisine iletir ve Konaklama Tesisi adına size bir doğrulama e-postası göndeririz. Uniresi.com herhangi bir ürünü ya da hizmeti doğrudan satmaz, kiralamaz veya sunmaz.

 

Konaklama Rezervasyon Hizmetimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler Konaklama Tesisleri tarafından bize sağlanan bilgileri esas almaktadır. Esasen tesislerini Platform üzerinde pazarlayan ve tanıtan Konaklama Tesislerine bütün fiyatları/ücretleri/bedelleri, kontenjanı, şart ve koşulları ve Platformumuzda görüntülenen diğer ilgili bilgileri güncellemekten bizzat kendilerinin sorumlu oldukları sistemlerimize ve extranete erişme hakkı verilmektedir. Konaklama Rezervasyon Hizmetimizi yerine getirirken makul ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (Platformumuzdaki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. Bütün Konaklama Tesisleri Platformumuzda görüntülenen (tasviri) bilgilerin (fiyatlar/ücretler/bedeller ve kontenjan dahil) hatasızlığından, eksiksizliğinden ve doğruluğundan her daim sorumludur. Aksi açık bir şekilde belirtilmediği takdirde, Platformumuz sunulan herhangi bir Konaklama Tesisinin (veya olanaklarının, mekanın, araçlarının, (ana veya yardımcı) ürünlerinin ya da hizmetlerinin) kalitesini, hizmet düzeyini, (yıldız) puanını veya konaklama birimi tipini tavsiye ve tasdik etmez ve ediyormuş gibi de değerlendirilemez.

 

Konaklama Rezervasyon Hizmetimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu nedenle Platformumuzda sunulan içeriğin veya bilgilerin, yazılımın, rezervasyonların, biletlerin, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (ör. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır.

 

 

4.       Diğer Geçerli Koşullar

İşbu Şartlar ve Koşullar aynı zamanda Platformumuzun kullanımını da ilgilendiren aşağıdaki ilave koşulları içermektedir:

Gizlilik Politikamız sizden edindiğimiz veya bize sağlamış olduğunuz herhangi bir kişisel verinin üzerine işlediğimiz koşulları düzenlemektir.

Çerez Politikamız Sitelerimiz üzerindeki çerezler hakkında bilgi düzenlemektir.

 

5.       Platformumuza Erişim

Platformumuzun veya bulundurdukları içeriklerin her zaman kullanılır ve kesintisiz olacağı garantisini vermemekteyiz. Platformumuza erişim geçici bir süreliğine onaylıdır. Bildirimde bulunmaksızın Platformumuza erişimi askıya alabilir, Platformumuzdan geri çekilebilir veya Platformumuzun tümünü veya belli bir kısmını değiştirebiliriz. Herhangi bir sebeple herhangi bir zaman diliminde Platformumuza erişimin sağlanamaması durumunda sorumluluk üstlenmemekteyiz.

Platformumuza erişim sağlayabilmek adına sizin için gerekli tüm düzenlemeleri yerine getirmek kendi sorumluluğunuz altındadır.

Bunun yanında sizin internet bağlantınız ile Platformumuza giriş yapan kişilerin bu Şartlar ve Koşullar ve aşağıda listelenen diğer geçerli koşullardan haberdar olmalarını ve bu koşullara uymalarını sağlama sorumluluğu da size aittir.

 

6.       Hesap ve Şifreniz

Platformumuzda hesap oluşturabilmeniz için kayıt esnasında 18 yaşına erişmiş olmanız gerekmektedir. 13 yaş ve üzeri iseniz ebeveynleriniz veya velinizin onayıyla kayıt olabilirsiniz.  Bizimle bağlayıcı bir sözleşme yapabilecek yetiye sahip olmanız ve ilgili mevzuat kapsamında sözleşme yapmaktan men edilmemiş olmanız gerekmektedir.

Bir hesap oluşturma sırasındaki güvenlik prosedürlerimiz kapsamında herhangi bir kullanıcı tanıtım kodu, şifre veya bilgi seçerseniz ya da bunlara sahip olmanız durumunda, bu bilgileri gizli tutmalısınız. Herhangi üçüncü partiye bunları ifşa etmemelisiniz.

Hesabınızın izinsiz veya hileli şekilde kullanıldığını gözlemlememiz ve/veya ilgili mevzuat veya kullanım koşullarının getirdiği hükümlere uyulmadığına dair makul bir görüş bildirmemiz durumunda, kendi seçtiğiniz veya bizim vermiş olduğumuz kullanıcı tanıtım kodu veya şifreyi yasal olarak ehliyetsiz kılma hakkına sahibiz.

Sizin dışınızda bir başkasının kullanıcı tanıtım kodunuz veya şifrenizi bildiğinden şüpheleniyorsanız veya bundan eminseniz, vakit kaybetmeden bizi info@uniresi.com adresinden bilgilendirmek durumundasınız. Bilgilendirmenin ardından yeni bir kullanıcı tanıtım kodu ve/veya şifreyle yeni bir hesap oluşturmanız gerekebilir.

 

7.       Kullanıcılar ve Sitelerimiz Arasındaki Sözleşmeler

Platformumuz Konaklama Tesislerine, potansiyel kiracı Öğrencilere mal varlıklarının tanıtımını yapma olanağı sağlar.

Platformumuzu konuk veya kayıtlı kullanıcı olarak kullanabilirsiniz.  İhtiyaçlarınızı karşılayan bir konaklama bulduğunuzda, bir talep oluşturabilir ve rezervasyon talep formunu doldurabilirsiniz. Rezervasyon talep formu; isminiz, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve konaklama süreniz hakkındaki bilgileri içermektedir. Bu aşamada ödeme detaylarına ihtiyaç duyulmaz ve bir oda kiralama taahhütü yoktur. Size tahsis edilen rezervasyon danışmanı daha sonra sizinle ihtiyacınız olan konaklama tipi hakkında konuşmak için iletişime geçecektir. İletişiminiz Whatsapp, WeChat vb. ileti sistemleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Sitelerimizde listelenen Konaklama Tesisleri bize ait değildir, hiçbiri tarafımızca yönetilmemektedir ve sözleşmeye tabi tutulmamaktadır. Konaklama Tesisleri ve Öğrenci arasındaki herhangi bir sözleşmeye taraf olmamaktayız. Konaklama Tesisleri ve Öğrenci arasındaki sözleşme kapsamındaki koşullar Konaklama Tesisleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Bir Konaklama Tesisinin ödemeler ve iptaller hakkındaki Platformumuz üzerinden yapılan ödemeler hakkındaki koşulları gibi özel koşullarını değerlendirip kabul etmek sizin sorumluluğunuzdadır.  Öğrenci ve Konaklama Tesisleri arasındaki alışverişin kalite, mevcut durum, güvenlik veya reklamı yapılan mal varlıklarının hukuki geçerliliği ve kullanıcının alışverişte bulunma becerisi gibi (bunlarla sınırlı olmamakla beraber) bütün hususları salt her bir kullanıcının sorumluluğundadır. Konaklama Tesisleri tarafından düzenlenen herhangi bir güvence depozitosunun koşulları da bu kapsama girmektedir.  Biz Konaklama Tesisi ve Öğrenci adına temsilde bulunmayıp onlarla görüşme yapmamaktayız ve onlara yönelik bir araştırma yürütmemekteyiz. Öğrenci ve/veya Konaklama Tesislerinin kimlik doğrulaması bizim sorumluluğumuz altında değildir. Üçüncü bir partinin Öğrenci adına hareket etmesi (örneğin eğitim veya seyahat acentası) durumunda, üçüncü parti tarafından paylaşılan bilgilerin doğruluğunu sağlamak Öğrencinin sorumluluğundadır. Bir başka kişinin kimliğinden, mal varlığı detaylarından ve herhangi bir kira sözleşmesinden emin olmaları için kullanıcıları, Öğrenci ve Konaklama Tesisleri ile doğrudan iletişime geçirme konusunda cesaretlendirmekteyiz.

 

8.       Fiyatlar

Platformumuzda gösterilen mal varlıklarının fiyatları her an değişme eğilimindedir. Tüm gayretimize rağmen, Platformumuzda listelenen bazı fiyatlar hatalı olabilir. Biz açıkça Platformdaki ve/veya henüz tamamlanmamış potansiyel rezervasyonlardaki fiyat hatalarını gerektiğinde düzeltme hakkına sahibiz.

Zaman zaman Konaklama Tesislerinin bize sağladığı fiyatları göstermekteyiz. İlgili mevzuat tarafından izin verilen noktaya kadar gösterilen fiyatların doğruluğundan sorumlu değiliz.

Platformumuzun uluslararası mizacı dolayısıyla, döviz kurları bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak farklılık gösterebilir. Sitede belirtilen döviz kurları halka açık kaynaklardan edinilmektedir ve yalnızca rehber olarak kullanılmalıdır. Kurlar kesin olarak doğrulanmamıştır ve gerçek fiyatlar Platformumuzda gösterilenden farklı olabilir.

Üçüncü partiler zaman zaman Platformumuzda promosyonlar, özel indirimler ve diğer kupon (“Kuponlar”) türlerini listelemektedirler. Kuponlar uygulanacak Şartlar ve Koşulları kapsayıcı niteliktedir ve bu koşulları veya kupon koşullarını ihlal edecek şekilde Kuponu paraya çevirme teşebbüsünde bulunmanız halinde geçersiz kılınacaktır. Kuponda açıkça belirtilmediği takdirde diğer promosyon ve indirimlerle birleşik şekilde kullanılamayabilir. Kuponlar yalnızca stoklarla sınırlı Kuponda belirtilen indirimli dönem boyunca paraya çevrilebilir. Bu Kuponlar devrolunamaz ve alternatif peşin bir değere sahip değildirler.

 

9.       Ödemeler

Bazı durumlarda Stripe, Alipay, WeChat vs. gibi ödeme sağlayıcılarını kullanarak Platformumuzda Konaklama Tesislerine ödeme yapabilirsiniz. Bu tarz durumlarda, Konaklama Tesislerinin rezervasyon ve iptal politikalarından haberdar olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Platformumuz aracılığıyla bir Konaklama Tesisine ödenen herhangi bir depozito Konaklama Tesisi tarafından alınır, Uniresi.com tarafından değil.  Bir kiracılık anlaşmasının sonunda Konaklama Tesisi ile iletişime geçip depozitonuzu geri istemelisiniz. Stripe, Alipay, WeChat vs. gibi ödeme sağlayıcılarınının aracılığıyla bir geri ödeme talebi bu ödeme sağlayıcılarının geri ödeme politikasına tabidir.

 

10.   Değişimler ve Fesih

İmzalanan kira sözleşmesi bir Öğrenci ve bir Konaklama Tesisi arasında yapılacaktır.  Rezervasyon sırasında Konaklama Tesisinin fesih politikasından haberdar olmak Öğrencinin sorumluluğudur. Sözleşmeyi değiştirme veya feshetme ihtiyacı duymanız durumunda, lütfen size uniresi.com’dan tahsis edilmiş olan rezervasyon danışmanınızla iletişime geçiniz.

 

11.   Fikri Mülkiyet Hakları

Platformumuzda ve içlerinde barındırdıkları materyallerdeki bütün fikri mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibiyiz. Bu çalışmalar, dünya genelindeki telif hakkı yasaları ve anlaşmaları tarafından (ve/veya ilgili olarak benzer fikri mülkiyet yasaları) korunmaktadır. Tüm hakları saklıdır.

Yalnızca kişisel kullanım için Platformumuzdan herhangi bir sayfa veya sayfaların özetini indirebilir, bir kopyasını çıktı alabilirsiniz. Herhangi bir yolla çıktısını aldığınız veya indirdiğiniz materyallerin dijital kopyaları veya belgeler üzerinde değişiklik yapamazsınız ve beraberindeki herhangi bir metinden ayrı olarak illüstrasyonları, fotoğrafları, video ve ses kesitlerini veya grafikleri kullanamazsınız.

Platformumuzdaki içeriğin yazarları (ve tanımlı destekçilerin rolü) olarak bizim rolümüz her zaman kabul görecektir. Bizden herhangi bir izin belgesi edinmeden ticari amaçla Platformumuzdan içerik kullanımında bulunamazsınız.

Platformumuzdan kullanım koşullarını ihlal edecek şekilde herhangi bir kesit çıktı alma, kopyalama veya indirme işlemi gerçekleştirmeniz durumunda, Platformu kullanma hakkınız anında sona erdirilecektir ve tercihinize göre yaptığınız işlemleri geri alıp kopyasını aldığınız materyalleri yok etmek zorundasınız.

 

12.   Bilgiye Güvensizlik

Platformumuzun içeriği yalnızca genel bilgileri hesaba alır. Bu güvenebileceğiniz öneriler vermek anlamına gelmemektedir. Platformumuzda reklamı yapılan bir mülkiyet için kira sözleşmesi imzalamak gibi Platformumuzdaki içeriğe dayalı herhangi bir eylemi gerçekleştirmeden önce bir uzman görüşünden yararlanmalısınız.

 

Doğrudan kullanıcı tarafından destek verilen, bizim tarafımızca veya kullanıcıdan yana üçüncü bir parti tarafından desteklenen kullanıcıların Platformumuzda vermiş olduğu ilan içeriklerini (mal varlığı listeleri, mal varlığına ait eleştiriler, interaktif bir topluluk, forum veya bloga katılım ve herhangi bir kullanıcı tarafından Platformumuza sağlanan içerikler de dahil) önceden görüntüleme gibi bir görevimiz yoktur.

Platformumuzdaki bilgileri güncel tutma konusundaki bütün çabalarımıza rağmen, Platformumuzdaki içeriğin eksiksiz, kesin ve güncel olduğuna dair ne sarahaten ne de ima yoluyla bir açıklamada bulunmamaktayız. Konaklama Tesislerinin zaman zaman bize sağladığı mal varlığı bilgilerini paylaşmaktayız. İlgili mevzuat tarafından izin verilen noktaya kadar paylaşılan mal varlığı bilgilerinin doğruluğundan sorumlu değiliz.

Platformumuzda herhangi bir amaç için mevcut bilgi ve hizmetlerin uygunluğuna yönelik bir beyanda bulunmamaktayız ve Platformumuzdaki mal varlıkları tarafımızca bir onay veya öneriye tabi tutulmamaktadır.

 

13.   Sorumluluk Sınırlaması ve Feragatname

Şartlar ve Koşullardaki hiçbir şey bizim ihmalimizden, hile veya yanlış beyandan kaynaklı ölüm veya fiziksel yaralanmalara yönelik sorumluluğumuzu veya Madde 18’de belirtilen ilgili mevzuat tarafından dahil edilemeyecek ve sınırlandırılamayacak diğer sorumlulukları içine almaz veya sınırlamaz.

İlgili mevzuat tarafından izin verilen noktaya kadar ne sarahaten ne de ima yoluyla hükümleri, yetkileri, beyanları veya Platformumuzu ve barındırdıkları içeriği ilgilendiren diğer koşulları kapsam dışında bırakmaktayız.

İster sözleşmede ister başka durumlarda (Yalnızca İspanyol, Türk veya Japon kullanıcılar için, hatalı davranışımız, ağır ihmalimiz veya kusurumuz sonucu meydana gelen kayıplar dahil edilemez ve yalnızca Fransız kullanıcılar için haksız sorumluluğumuz veya yasal yükümlülük ihlalimiz sonucu meydana gelen kayıplar dahil edilemez) aşağıda listelenenlerle bağlantılı, meydana geleceği öngörülebilir haksız fiilden (ihmal de dahil) , yasal yükümlülük ihlalinden ve kayıp veya zarardan kullanıcıya karşı sorumlu değiliz:

·         Platformumuzun kullanımı ya da kullanılamaması;

·         Konaklama Tesisi ilanlarının doğruluğu ve/veya

·         Sitelerimizde görüntülenen herhangi bir içeriğin kullanımı ya da bu içeriğe güvenme.

Lütfen Platformumuzun sadece yerel ve şahsi kullanım sağladığını dikkate alınız. Platformumuzu herhangi bir ticari amaç veya iş amacıyla kullanmamayı kabul etmektesiniz ve kar ve iş kaybı, iş aksaması ve/veya iş fırsatı kaybından biz sorumlu değiliz.

İlgili mevzuat tarafından izin verilen noktaya kadar virüs kaynaklı zarar veya kayıptan, dağıtımlı hizmeti engelleme saldırısından veya bilgisayar donanımınızı, programlarınızı, verilerinizi ve diğer şahsi materyalleri Platformumuzun kullanımı, Platformumuzda ve onunla bağlı diğer internet sitelerinde bulunan içeriğinin indirilmesi sebebiyle bozabilecek teknolojik açıdan zararlı diğer materyallerden sorumlu olmamaktayız.

Platformumuza bağlı diğer internet sitelerindeki içeriklerin sorumluluğunu üzerimize almamaktayız. Bu gibi bağlantıların tarafımızca onaylı olduğu şeklinde yorumda bulunulamaz. Bu bağlantıları kullanmanızdan doğacak kayıp veya zarardan sorumlu olmamaktayız.

Konaklama Tesisi ve Öğrenci dahil olmak üzere üçüncü partilerin eylemlerinden, hatalarından, kusurlarından, ifadelerinden, yetkilerinden, ihlal veya ihmallerinden sorumlu olmamaktayız.

Eğer Almanya’da ikamet ediyorsanız, Madde 12 uygulanamaz ve aşağıdaki hükümlerle değiştirilemez.

Bu sözleşmenin hükümleri altında sağlanacak hizmetlerin burada geçen Şartlar ve Koşullardaki açıklamalara uygun olduğunu garanti etmekteyiz.

Yalnızca sağlık ve vücut bütünlüğüne, yaşama kasttan, kasıtlı ve ağır ihmalden kaynaklanan zararlardan sorumluyuz. Diğer tüm sorumluluklar kapsam dışıdır. Sorumluluk sınırlaması çalışanlar, temsilciler ve vekaleten temsilcilerin yararını içerir.

Lütfen Platformumuzun sadece yerel ve şahsi kullanım sağladığını dikkate alınız. Sitelerimizi herhangi bir ticari amaç veya iş amacıyla kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Platformumuza bağlı diğer internet sitelerindeki içeriklerin sorumluluğunu üzerimize almamaktayız. Bu gibi bağlantıların tarafımızca onaylı olduğu şeklinde yorumda bulunulamaz.

Uniresi.com, Platformu üzerinden veya Platformu aracılığıyla Konaklama Tesisi ile veya tarafından yapılan hiçbir iletişimde herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez. Konaklama Tesisine gönderilen hiçbir talep veya Konaklama Tesisiyle yapılan hiçbir bir iletişimden veya herhangi bir iletişim veya talebin alınmasına dair (herhangi bir şekildeki) hiçbir teyitten hiçbir hak iddia edemezsiniz. Uniresi.com herhangi bir talebin veya iletişimin Konaklama Tesisi tarafından (usulen ve zamanında) alınacağı/okunacağı, riayet edileceği, yerine getirileceği veya kabul edileceği konularında garanti veremez.

İşbu Şartlar ve Koşullar ile ortaya konan sınırlamalara tabi olmak suretiyle ve yasaların izin verdiği ölçüde, sadece hizmetlerimizle ilgili sorumluluğumuzun bize atfedilebilir nitelikteki bir eksikliği nedeniyle tarafınızın karşılaştığı, karşıladığı veya maruz kaldığı doğrudan zararlardan, sadece Konaklama Rezervasyonu deposito tutarınıza kadar bir tutarın tazmininden sorumlu olacağız.

Ancak ne biz ne de Platformu, siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri veya diğerleri yasaların izin verdiği ölçüde; (i) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara ziyan gelmesi, tazminat hakkının kaybı (ii) Platformumuzda sunulan (tasviri) Konaklama Tesisi bilgileriyle ilgili herhangi bir hata (iii) Konaklama Tesisi veya ortaklarının yerine getirdiği hizmetler ve sunduğu ürünler (iv) Platformumuzun kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi neticesinde, bundan kaynaklanan veya bununla ilgili olarak tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya ödediği (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler veya (v) her türlü (kısmi) iptal, fazla rezervasyon, grev, mücbir sebep ya da kontrolümüzde olmayan herhangi başka bir olay dahil olmak üzere, (doğrudan veya dolaylı olarak) ürün ve hizmetleri Platformumuz üzerinden veya yoluyla sunulan, teklif edilen veya tanıtılan Konaklama Tesisine veya diğer tüm iş ortaklarımıza (çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine, alt yüklenicilerine veya iştiraki şirketlere dahil olmak üzere) atfedilebilecek (kanuni) fiiller, hatalar, ihlaller, (ağır) ihmaller, kasti suistimal, kusurlar, adem-i ifa, yanlış beyanlar, haksız muamele veya kusursuz sorumluluğa bağlı her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarar, veya tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı diğer (doğrudan, vasıtalı, özel, dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetlerden sorumlu tutulamayız.

Uniresi.com Konaklama Rezarvasyonunun kullanımı, geçerliliği, niteliği, uygunluğu, elverişliliği ve gereken şekilde bilgi sağlamasından sorumlu değildir (ve tüm yükümlülükleri reddeder) ve zımni, meşru veya başka türlü olmasına bakmaksızın, ticari elverişlilik, mülkiyet hakkı, ihlal etmeme durumu veya belirli bir amaca uygunluğuna dair herhangi bir zımni taahhüt dahil olmak üzere bu bakımdan hiçbir beyan, taahhüt veya koşul vermez. İlgili Konaklama Tesisinin, Konaklama Rezervasyonu bakımından (Konaklama Tesisinin tüm beyan ve taahhütleri dahil) yegane sorumlu olduğunu ve tüm sorumluluk ve yükümlülüğü üstlendiğini ikrar ve kabul edersiniz. Uniresi.com Konaklama Rezervasyonunun (tekrar) satıcısı değildir. Konaklama Rezervasyonu bakımından yapılan şikayet ve talepler (teklif edilen (özel/promosyon) fiyat, koşul veya Öğrenciler tarafından yapılan özel taleplerle alakalı olanlar dahil) ile Konaklama Tesisi ilgilenecektir. Uniresi.com bu tür şikayetleri talepler ve (ürüne ait) yükümlülükler bakımından hiçbir yükümlülükten sorumlu değildir ve tüm bu yükümlülükleri reddeder.

Konaklama Tesisinin, Konaklama Rezervasyonu için sizden ödeme almış olup olmaması fark etmeksizin veya Konaklama Rezervasyonu fiyatının ödemesi için bizim aracılık yaptığımız durumlarda Konaklama Tesisinin her koşulda geçerli vergi makamı tarafından (Konaklama Rezervasyonu) fiyatının veya ücretinin toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu olduğunu kabul edersiniz. Uniresi.com geçerli vergi makamı tarafından (Konaklama Rezervasyonu) fiyatının veya ücretinin toplamına uygulanan vergilerin toplanması, tutulması, havalesi ve ödemesinden sorumlu veya yükümlü değildir. Uniresi.com Platform üzerinden sunulan hiçbir ürün veya hizmet için kayıtlı satıcı olarak hareket etmez.

 

14.   Virüsler

Platformumuzun böcek ve virüslerden arınmış ve güvenli olduğunu garanti etmemekteyiz. Platformumuza erişim sağlamak için bilgi teknolojinizi, bilgisayar programlarınızı ve altyapınızı yapılandırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız.

Virüsler, truva atları, solucanlar, yazılım bombaları veya kötücül ve teknolojik açıdan zararlı diğer materyalleri kasten sokarak Platformumuzu kötüye kullanamazsınız. Platformumuza, Platformumuzun depolandığı sunucuya veya Platformumuza bağlanmış herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veritabanına izinsiz erişim elde etme girişiminde bulunamazsınız. Platformumuza hizmeti engelleme saldırısıyla veya dağıtımlı bir engelleme saldırısıyla saldıramazsınız. Bu hükmün ihlali durumunda, ilgili bilişim suçları yasası kapsamında ceza gerektiren bir suça teşebbüs etmiş olursunuz. Böyle bir ihlali ilgili emniyet yetkililerine bildirip kimliğinizi açığa çıkararak onlarla işbirliği içinde çalışmaktayız. Böyle bir ihlal sonucu Platformumuzu kullanma hakkınız anında sona erdirilecektir.

 

15.   Platformumuza Bağlanma

Yasal, adil ve saygınlığımıza zarar vermeyecek ve ondan yararlanma amacı gütmeyen yollardan ana sayfamıza bağlanabilirsiniz.

Tarafımızda mevcut olmayan ortaklık, onay veya açıklama biçimleri ortaya atacak şekilde bir bağlantı kuramazsınız. Sahibi olmadığınız herhangi bir internet sitesinden Platformumuza bağlantı kuramazsınız.

 

Platformumuz başka herhangi bir sitede düzenlenemez ve anasayfalardan başka Platformumuzun herhangi bir kesitine bağlantı oluşturulamaz.

Bildirimde bulunmaksızın bağlantı iznini geri çekme hakkına sahibiz.

Üstte bahsedilen içerikler dışında Sitelerimizdeki başka bir içerikten yararlanmak isterseniz, lütfen info@uniresi.com adresinden iletişime geçiniz.

 

16.   Platformumuzdaki Üçüncü Parti Bağlantılar ve Kaynaklar

Platformumuzdaki üçüncü partiler tarafından sağlanan kaynaklara ve diğer sitelere olan bağlantılar yalnızca sizin bilginiz dahilindedir. Bu siteler ve kaynakların içerikleri üzerinde kontrol yetkisine sahip değiliz.

 

17.   Koşul Değişiklikleri

İşbu sayfayı iyileştirerek bu Şartlar ve Koşulları gözden geçirip düzenleyebiliriz. Bu gibi iyileştirmelerden sizi haberdar etmek için internet sitemizde duyuru yapmak gibi uygun yollardan yararlanmaktayız. Bununla birlikte, Platformumuzu kullandığınız zamanlarda yürürlükteki Şartlar ve Koşullara bağlı hareket edebilmeniz amacıyla zaman zaman yapmış olduğumuz değişikliklerle ilgili bildirimleri almanız için sayfayı kontrol etmenizi beklemekteyiz. Değişikliklere uymamanız halinde, Platformumuzu kullanmayı bırakmak durumundasınız.

 

18.   İlgili Mevzuat

İşbu kullanım koşullarının, konularının ve oluşumlarının Türk hukuk sistemi tarafından kontrol edildiğini ve Türkiye mahkemelerinin gayri münhasır yargı yetkisine sahip olduğunu iki taraf olarak kabul ettiğimizi dikkate alınız, bununla birlikte ilgili yerel mevzuat kapsamında dava açmanızın zorunlu olduğu durumlarda, işbu Madde 17’daki hiçbir şey sizi geçerli mevzuat kapsamında ikamet etmekte olduğunuz ülkenin mahkemelerinde dava açabilmenize engel değildir.

Eğer Fransa’da ikamet ediyorsanız, Madde 17 uygulanamaz ve aşağıdaki hükümlerle değiştirilemez:

İşbu kullanım koşullarının, konularının ve oluşumlarının Fransız hukuk sistemi tarafından kontrol edildiğini ve Fransız mahkemelerinin yargı yetkisine sahip olduğunu iki taraf olarak kabul ettiğimizi dikkate alınız.

İşbu Şartlar ve Koşulların herhangi bir hükmünün geçerliğini veya bağlayıcılığını yitirmesi, geçersiz veya uygulanamaz hale gelmesi durumunda aynı şartlar ve koşulların tüm diğer hükümleri bağlayıcılığını koruyacaktır. Böyle bir durumda dahi geçersiz hüküm ilgili hukukun izin verdiği ölçüde uygulanmaya devam edecek olup, işbu şartlar ve koşulların içeriği ve amacı çerçevesinde en azından geçersiz, uygulanamayan ve bağlayıcı olmayan hükmünkine benzer bir sonucu kabullenmeye razı olmanız gerekecektir.

19.   Çeviriler

Bu Şartlar ve Koşulların orijinal İngilizce versiyonu diğer dillere çevrilmiştir. Kullanım koşullarının içerikleri veya tercümeleri hakkında bir anlaşmazlık veya İngilizce ve diğer dillerin versiyonları arasında tutarsızlık veya uyumsuzluk yaşanması durumunda, İngilizce versiyon uygun, geçerli ve nihai kabul edilir. İngilizce versiyon internet sitemizde mevcuttur (Platformda İngilizce versiyonu seçerek) ve yazılı talebiniz üzerine size gönderilebilir.

Eğer Fransa veya Almanya’da ikamet ediyorsanız, madde 18 uygulanamaz.

 

20.   Ticari Markalar

Uniresi.com” bizim tescilli ticari markamızdır ve öncelikli açık yazılı onayımız olmadan hiçbir surette kullanılamaz.

 

20. Bize ulaşın

Bize ulaşmak için info@uniresi.com adresine e-posta yollayınız. 

Platformumuzu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu Kullanım Koşulları en son 6 Haziran 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Terms and Conditions

Definitions

"Platform", [uniresi.com]’un hizmetinin sunulduğu web siteleri, uygulamaları, platformları, her türlü çevrimiçi veya çevrimdışı mecra veya diğer cihazları anlamına gelmektedir.

"Konaklama Tesisi" veya "Tesis", Platform’un sözleşme yaptığı ve üzerinden Konaklama Rezervasyonunun sunulduğu konaklama tesisi anlamına gelmektedir.

"Konaklama Rezervasyonu" bir konaklamanın sipariş edilmesi, satın alınması, ödemesinin yapılması, ayırtılması veya rezerve edilmesi anlamına gelir.

“Meşru Çıkar”, size en iyi hizmeti/ürünü ve en iyi en güvenli deneyimi sunmamızı sağlamak için işimizi yürütme ve yönetmedeki çıkarımız anlamına gelir. Meşru çıkarlarımız için kişisel verilerinizi işlemeden önce sizin ve haklarınızın üzerindeki herhangi bir potansiyel etkiyi (olumlu ve olumsuz) düşündüğümüzden ve dengelediğimizden emin oluruz. Kişisel verilerinizi sizin üzerindeki etkinin çıkarlarımızın ötesine geçtiği faaliyetler için kullanmayız (izninizi aldığımız ya da diğer türlü yasaların gerektirdiği veya izin verdiği durumlar haricinde). Belirli faaliyetlerle ilgili olarak üzerinizdeki potansiyel etkiye karşılık meşru çıkarlarımızı nasıl değerlendirdiğimiz konusunda daha fazla bilgiye info@uniresi.com adresinden bizimle irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

“Sözleşmenin İfası”, taraf olduğunuz sözleşmenin ifa edilmesi için gerekli olan durumlarda verilerinizin işlenmesi ya da böyle bir sözleşme imzalamadan önce talebiniz üzerine adım atılması anlamına gelir.

“Yasa ya da yönetmelik yükümlülüğüne uymak”, tabi oluğumuz yasa ya da yönetmelik yükümlülüğüne uymak için gerekli olan durumlarda verilerinizin işlenmesi anlamına gelir.

“Dahili Üçüncü Taraflar”, Ortak kontrolör ya da işlemciler olarak hareket eden ve uniresi.com’a hizmet sağlayan uniresi.com grubundaki diğer şirketler.

“Harici Üçüncü Taraflar”,

·         Dünya çapında bilgi İşlem, altyapı, veri işleme ve sistem yönetimi hizmetleri sunan işlemci ya da ortak kontrolör olarak hareket eden hizmet sağlayıcılar.

·         Avukatlar, bankacılar, denetçiler ve sigortacılar da dâhil olmak üzere dünya çapında danışmanlık, bankacılık, hukuk, sigorta ve muhasebe hizmetleri sağlayan işlemci ya da ortak kontrolör olarak hareket eden profesyonel ilan verenler.

·         Belirli durumlarda işleme faaliyetlerinin raporlanmasını gerektiren, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde bulunan işlemci ya da ortak kontrolör olarak hareket eden gelir ve vergi düzenleme kurumları ve diğer resmi makamlar.

 

2.       Politikanın Amacı ve Kapsamı

İşbu kişisel verilerin işlenmesi, korunması, saklanması ve imhası politikası (“Gizlilik Politikası”), 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve sair mevzuat uyarınca yükümlülüklerimizi yerine getirmek, KVKK’ya uyumlu olmak ve veri sahiplerini bilgilendirmek amacıyla veri sorumlusu sıfatıyla Platform tarafından hazırlanmıştır. İşbu Gizlilil Politikası, kişisel verilerin işlenmesinde Platform tarafından benimsenen ana ilkeleri ortaya koymaktadır.

Özel hayatın gizliliği hakkınıza saygı duyuyoruz ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği ((AB) 2016/679) ve zaman zaman tadil edilmiş veya güncellenmiş haliyle her türlü ulusal uygulama kanunu, yönetmeliği ve ikincil mevzuat ve Genel Veri Koruma Yönetmeliğinin yerine gelebilecek herhangi bir mevzuat da dâhil olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde yürürlükte olan gizlilik mevzuatına uygun olarak sadece bize sağladığınız kişisel bilgileri topluyoruz.

Lütfen işbu Gizlilik Politikasını dikkatlice okuyunuz. Platformumuza erişim sağlayıp, hizmetlerimizden yararlanarak alakalı olduğu yerde işbu politikayı açıkça kabul ederek işbu Gizlilik Politikasını okuduğunuzu ve koşullarını kabul ettiğinizi bildirmiş olursunuz. İşbu Gizlilik Politikasını kabul etmiyorsanız, lütfen Platformumuzu kullanmayınız.

 

3.       Önemli Bilgiler

Uniresi.com, ve/veya iştirakleri ve ilgili şirketler ("Uniresi.com" veya "Biz")  uniresi.com internet sitesini ve ilgili internet sitelerini (ortak olarak "Platformumuz") yönetmektedir.

Denetleyici

Sitemiz, bir veri denetleyicisi olarak hareket eden Uniresi.com A.Ş. (“Biz” ya da “uniresi.com”) tarafından yönetilmektedir. Ofisimiz [ ] adresinde bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Kişisel bilgileri nasıl topladığımız, sakladığımız ve kullandığımıza ilişkin sorularınız varsa ya da gizlilikle ilgili sormak istediğiniz başka sorular varsa aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bizimle iletişime geçin:

·         Bize telefon edin: +90 [ ]

·         E-posta: info@uniresi.com ya da

·         Yukarıda belirtilen ofis adresimize posta gönderin.

Gizlilik politikasında yapılacak değişiklikler ve değişiklikleri bize bildirme yükümlülüğünüz

Zaman zaman bu Gizlilik Politikasında değişiklikler yapabiliriz. Önemli değişiklikleri bu Gizlilik Politikasının sonunda belirteceğiz ve bu Gizlilik Politikasında herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını görmek için düzenli olarak kontrol etmeniz gerekecektir.

Sizinle ilgili elimizde bulunan kişisel verilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Kişisel verilerinizin bizimle olan ilişkinizi değiştirmesi durumunda bizi durumdan haberdar edin.

Üçüncü taraf bağlantıları

Platformumuz, iştirak anlaşmalarımız olan siteler de dâhil olmak üzere üçüncü taraf sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu üçüncü şahıs web sitelerinin gizlilik uygulamaları ya da içeriklerinden sorumlu değiliz. Bu Gizlilik Politikası, Platformumuz üzerinden ya da sizinle yaptığımız işlemlerde topladığımız kişisel verileri kapsamaktadır. Ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik ve güvenlik politikaları ve prosedürlerini kontrol etmenizi öneririz.

 

4.       Sizinle İlgili Topladığımız Veriler

Kişisel veri ya da kişisel bilgi, bir birey ile ilgili olarak o kişinin tanınmasını sağlayan bilgi anlamına gelir. Kimlik bilgilerinin çıkarıldığı verileri kapsamaz (anonim veri).

Sizinle ilgili aşağıdaki şekilde gruplandırdığımız farklı türlerde kişisel verileri toplayabilir, kullanabilir, saklayabilir ve transfer edebiliriz:

·         Kimlik Verileri ad, soyadı, kullanıcı adı ya da benzer tanıtıcı bilgiler, doğum tarihi, cinsiyet, pasaport ya da ulusal kimlik numarasını içerir.

·         İletişim Verileri posta adresi, e-posta adresi, telefon numaraları ve hızlı mesajlaşma hesabı ayrıntılarını içerir.

·         Finansal Veriler banka hesabı ve ödeme kartı bilgilerini içerir.

·         İşlem Verileri Platformumuz üzerinden işlenen ödemelerle ilgili ayrıntıları içerir.

·         Teknik Veriler internet protokolü (IP) adresi, oturum açma verileriniz, tarayıcı türü ve sürümü, zaman dilimi ayarı ve konum, yerel ayarlar, UTM parametreleri, atıf parametreleri, tarayıcı eklenti türleri ve sürümleri, işletim sistemi, Platformumuza erişmek için kullandığınız cihazlardaki diğer teknolojileri içerir.

·         Profil Verileri Kullanıcı adınız ve parolanız, yaptığınız rezervasyonar, ilgi alanlarınız, ilgilendiğiniz şehir ya da mülk, çalışma kursunuz ve gideceğiniz yer, tercihleriniz ( oda arkadaşı, tarihler, bütçe gibi), garantör bilgileri, geri bildirim ve anket cevaplarını içerir.

·         Kullanım Verileri Platformumuzu nasıl kullandığınıza dair bilgileri içerir.

·         Pazarlama ve İletişim Verileri bizden ve üçüncü taraflardan pazarlama alma tercihlerinizi ve iletişim tercihlerinizi içerir.

Ayrıca, herhangi bir amaçla istatistiksel ya da demografik veriler gibi Birleştirilmiş Verileri toplarız, kullanırız ve paylaşırız. Birleştirilmiş veriler kişisel verilerinizden derlenmiş olabilir, ancak doğrudan ya da dolaylı olarak kimliğinizi açığa çıkarmadığı için kişisel veri olarak kabul edilmez. Örneğin, web sitesinin belirli bir özelliğine erişen kullanıcıların yüzdesini hesaplamak için Kullanım Verilerinizi birleştirebiliriz. Ancak, doğrudan ya da dolaylı olarak kimliğinizin tespit edilmesini sağlaması için Birleştirilmiş Verilerinizi kişisel verileriniz ile birleştirmemiz ya da bağlamamız durumunda, birleşik verilere bu Gizlilik Politikasına göre kullanılacak kişisel veri muamelesi yaparız.

Hizmetimizi kullanmanızın bir parçası olarak tarafınızdan özellikle verilmediği sürece sizinle ilgili Özel Kişisel Veri Kategorileri toplamayız (bu ırk ya da etnik köken, dini ya da felsefi inançlar, cinsel hayat, cinsel yönelim, siyasi görüşler, sendika üyeliğinize ilişkin ayrıntılar, sağlığınıza ilişkin bilgiler ve genetik ve biyometrik verileri kapsar). Cezai hükümler ya da suçlar ile ilgili herhangi bir bilgi toplamayız.

 

5.       Kişisel Verileriniz Nasıl Toplanıyor

Sizin hakkınızda birkaç şekilde bilgi toplayabiliriz:

Doğrudan etkileşimler. Sizinle ilgili topladığımız kişisel verilerin çoğu sizin bize sağladığınız kişisel veriler olacaktır. Örneğin, Platformumuzdaki bir formu doldurarak ya da bizimle telefon, e-posta, anlık mesajlaşma hizmeti üzerinden bizimle iletişime geçerseniz veya bir etkinlikte veya başka bir şekilde bizimle konuşursanız bize Kimlik, İletişim ve Finansal Verilerinizi verebilirsiniz. Bu;

·         Ürünlerimiz ya da hizmetlerimize ilişkin soru sorduğunuzda;

·         Platformumuz üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda;

·         Platformumuz üzerinden bir rezervasyon yaptığınızda;

·         Pazarlamanın size gönderilmesini talep ettiğinizde;

·         Bir yarışma, promosyon ya da ankete katıldığınızda ya da

·         Bize geri bildirimde bulunduğunuzda verdiğiniz kişisel verileri içerir.

Otomatik teknolojiler ya da etkileşimler. Siz Platformumuz ile etkileşimde bulundukça otomatik olarak tarayıcınız, Platformumuzun hangi bölümlerini ziyaret ettiğiniz ve hangi bağlantılara tıkladığınız, tarayıcı eylemleri ve motiflerine ilişkin bilgiler gibi Teknik Veriler toplayabiliriz. Bu, Sitemizde gezindiğiniz süre boyunca size iyi bir deneyim sunmamıza yardımcı olur ve Sitemizi iyileştirmemizi sağlar. Bu kişisel verileri çerezler ya da benzer teknolojileri kullanarak toplarız. Ayrıca bizim çerezlerimizi ya da diğer benzer teknolojileri kullanan diğer web sitelerini ziyaret ederseniz de Teknik Veri alabiliriz. Kullandığımız çerezler ve bu çerezleri kullanma amacımıza ilişkin daha ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamıza bakınız.

Üçüncü taraflar ya da halka açık kaynaklar. Aşağıda belirtildiği şekilde çeşitli üçüncü taraflar ve halka açık kaynaklardan sizinle ilgili kişisel verileri alabiliriz:

·         Analitik ve arama bilgi sağlayıcılarından Teknik Veriler;

·         İştiraklerden, irtibat yönetimi ortaklarından ya da Platformumuzda ilan verenlerden Kimlik ve İletişim Verileri;

·         Sosyal medyayı kullanarak oturum açmanız halinde, nasıl oturum açtığınıza bağlı olarak profil adınız/kullanıcı adınız, profil resminiz, e-posta adresiniz ve doğum tarihiniz de dahil olmak üzere İletişim, Kimlik ve Teknik Verileri toplayabiliriz. Bizimle paylaşılmasına izin verdiğiniz sosyal medya bilgileri bize sağladığınız ya da sizinle ilgili olarak topladığımız diğer bilgiler ile birleştirilecektir. Aynı zamanda Platformumuzu idare etmemizi ve kullanıcı deneyimini geliştirmemizi sağlamak için yorumlarınız, paylaşımlarınız ve ‘beğenileriniz’ ile ilgili bilgileri de toplayacağız.

Ayrıca telefonla, skype ile, IM ile veya karşılıklı yaptığımız konuşmalarında bir kaydını tutacağız.

 

6.       Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz?

Kişisel bilgilerinizi yalnızca yasaların bize izin verdiği zaman kullanacağız. En yaygın olarak kişisel verilerinizi aşağıdaki durumlarda kullanacağız:

·         Sizinle imzalamak üzere olduğumuz ya da imzaladığımız sözleşmeyi ifa etmemiz gereken durumlarda;

·         Bizim (ya da üçüncü bir tarafın) meşru çıkarlarımız için gerekli olduğu ve sizin çıkarlarınız ve temel haklarınızın bu çıkarlardan üstün olmadığı durumlarda;

·         Bir yasa ya da yönetmelik yükümlülüğüne uymamız gereken durumlarda.

Kişisel verilerinizi kullanma amacımız

Kişisel verilerinizi nasıl kullanacağımızı ve bunu yapmak için hangi yasal dayanakları esas alacağımızı aşağıda açıkladık. Aynı zamanda uygun olan yerlerde meşru çıkarlarımızın ne olduğunu da tespit ettik.

Verilerinizi kullanma amacımıza bağlı olarak kişisel verilerinizi birden fazla yasal dayanak için işleyebileceğimizi göz önünde bulundurun.

Amaç/faaliyet

Veri işleme için yasal dayanak

Sizi yeni bir kullanıcı olarak kaydetmek

Sizinle bir sözleşme ifa edilmesi

Rezervasyonunuzu işlemek ve tamamlamak

Sizinle bir sözleşme ifa edilmesi

Sizinle ilişkilerimizi yönetmek, buna

(a) Gizlilik Politikamızda yapılan değişiklikleri size bildirmek,

(b) Sizden bir yorum yapmanızı veya bir ankete katılmanızı istemek de dahildir

(a) Sizinle bir sözleşme ifa edilmesi

(b) Yasal yükümlülüklere uymak için gerekli

(c) Meşru çıkarlarımız için gerekli (kayıtlarımızı güncel tutmak ve müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını incelemek için)

Bir ödül çekilişi ya da yarışmaya katılmanızı ya da bir anket doldurmanızı sağlamak

(a) Sizinle bir sözleşme ifa edilmesi

(b) Meşru çıkarlarımız için gerekli (müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını incelemek, hizmetlerimizi geliştirmek ve işimizi büyütmek için)

İşimizi ve Platformumuzu yönetmek ve korumak (sorun giderme, veri analizi, test, sistem bakımı, destek, raporlama ve verilerin barındırılması dahil)

(a) Meşru çıkarlarımız için gerekli (işimizi yürütmek, yönetim ve Bilgi İşlem hizmetlerinin sağlanması, ağ güvenliği, dolandırıcılığı önlemek için ve bir işletme yeniden yapılanması ya da grup yeniden yapılanma egzersizi bağlamında

(b) Yasal yükümlülüklere uymak için gerekli

İlgili Platform içeriğini ve ilanları size ulaştırmak ve size sunduğumuz ilanın etkinliğini ölçmek ya da anlamak

Meşru çıkarlarımız için gerekli (müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını incelemek, hizmetlerimizi geliştirmek, işimizi büyütmek ve pazarlama stratejimiz için bilgi sağlamak için)

Platformumuzu, hizmetlerimizi, pazarlamamızı, müşteri ilişkilerimizi ve deneyimlerimizi iyileştirmek için veri analitiği kullanmak

Meşru çıkarlarımız için gerekli (Hizmetlerimiz için müşteri tiplerini tanımlamak için, Platformumuzu güncel ve ilgili tutmak için, işimizi geliştirmek için ve pazarlama stratejimiz için bilgi sağlamak için)

İlgilenebileceğiniz ürün ya da hizmetlerle ilgili olarak size öneri ve tavsiyelerde bulunmak

Meşru çıkarlarımız için gerekli (hizmetlerimizi geliştirmek ve işimizi büyütmek için)

 

 

Ödemeler

Sitemiz üzerinden bir ödeme yaptığınız durumlarda, ödemenizi işlemek için Stripe ya da Alipay gibi ödeme sağlayıcılarını kullanabiliriz. Bu ödemelerin işlenmesi ile bağlantılı olarak, ödeme bilgilerinizi saklamayız (Finansal Veriler dahil). Daha ziyade işleminizle ilgili tüm bu bilgiler doğrudan kişisel verilerinizi kullanımı kendi gizlilik politikasına göre yönetilen ödeme sağlayıcıya verilir. Platformumuz üzerinde bir işlemi tamamlamadan önce ödeme sağlayıcılarının kişisel verilerinizi nasıl topladığı ve kullandığı hakkında daha fazla bilgiye ödeme sağlayıcılarının gizlilik politikalarını inceleyerek ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimizi kullanarak ve Sitemiz üzerinden ödeme yaparak Stripe ve/veya Alipay gibi ödeme sağlayıcılarının kişisel verilerinizi kendi gizlilik politikalarına göre kullanmasını kabul etmiş olursunuz.

Pazarlama

Ne isteyebileceğiniz ya da neye ihtiyacınız olabileceği veya neyin ilginizi çekebileceğine dair bir fikir elde etmek için Kimlik, İletişim, Teknik, Kullanım ve Profil Verilerinizi kullanabiliriz. Pazarlama amacıyla hangi ürün, hizmet ya da tekliflerin sizinle ilgili olabileceğine bu sayede karar veriyoruz.

Bizden bilgi talep etmeniz ya da hizmet satın almanız durumunda ya da bir yarışmaya girdiğinizde veya bir promosyona kaydolduğunuzda bize bilgi vermiş olmanız durumunda ve her iki durumda da bu pazarlamayı almama seçeneğini işaretlemediyseniz bizden pazarlama iletişimleri alacaksınız.

Pazarlama amacıyla kişisel verilerinizi uniresi.com grup şirketleri dışında herhangi bir şirket ile paylaşmadan önce açık izninizi alacağız.

Kişisel verilerinizi bize verdikten sonra bizden ya da üçüncü taraflardan pazarlama almak istememeniz halinde info@uniresi.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu pazarlama mesajlarını almak istememeniz halinde, bu bizimle yaptığınız bir işlemin bir parçası olarak bize sağladığınız kişisel veriler için geçerli olmayacaktır.

Amaç değişikliği

Mantıklı olarak başka bir nedenle kullanmamız gerektiğini ve bu nedenin asıl amaca uygun olduğunu düşünmediğimiz sürece kişisel verilerinizi sadece bu verileri topladığımız amaç için kullanacağız. Yeni amaç için işlemin asıl amaca nasıl uygun olduğuna dair bir açıklama almak isterseniz info@uniresi.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel verilerinizi bağlantısız bir amaç için kullanmamız gerekirse, sizi bilgilendireceğiz ve bunu yapmamıza olanak sağlayan yasal dayanağı açıklayacağız.

Yasaların gerektirdiği ya da izin verdiği durumlarda kişisel verilerinizi yukarıdaki kurallara uygun olarak bilginiz ya da izniniz olmadan işleyebileceğimizi göz önünde bulundurun.

 

7.       Kişisel Verilerinizin İfşa Edilmesi

Bazı durumlarda kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen taraflarla paylaşmamız gerekebilir:

·         Dahili Üçüncü Taraflar.

·         Harici Üçüncü Taraflar.

·         Rezervasyonunuz ile ilgili olarak iletişime geçebilmeleri ya da sorularınıza cevap verebilmeleri için ilan verenler ve iştirak eden üçüncü taraflar gibi belirli üçüncü taraflar. Eşit olarak Platformumuz üzerinden yapılan bir rezervasyonu kolaylaştırmak için bir ilan veren kişisel verilerinizi bizimle paylaşabilir.

·         İşimizi veya varlıklarımızı satmak, devretmek ya da birleştirmek isteyebileceğimiz üçüncü taraflar. Alternatif olarak, başka işler almayı veya onlarla birleşmeyi de isteyebiliriz. İşimizde bir değişiklik olması durumunda, yeni sahipler kişisel verilerinizi bu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde kullanabilir.

Tüm üçüncü tarafların kişisel verilerinizin gizliliğine saygı duymasını ve bu verilere yasalara uygun olarak muamele yapmasını şart koşarız. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın kişisel verilerinizi kendi amaçları için kullanmasına izin vermeyiz ve sadece kişisel verilerinizi belirtilen amaçlar için ve talimatlarımıza uygun olarak işlemelerine izin veririz.

 

8.       Uluslararası Transferler

Size ürün ve hizmetleri sunmak için, kişisel verilerinizi bazıları gizlilik haklarınızı Avrupa Ekonomik Bölgesi kadar kapsamlı korumayan Avrupa Ekonomik Bölgesi dışındaki ülkelerde saklamamız gerekebilir. Bazı durumlarda kişisel verileriniz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında size erişebilmeleri için Avrupa Ekonomik Bölgesi dışındaki grup şirketlerimize aktarılacaktır. Kişisel verilerinizi göndererek bu transfer, saklama ve işlemeyi kabul etmiş olursunuz.

Ayrıca, Öğrenciler ve Konaklama Tesisleri arasındaki kira anlaşmasının yapılmasını kolaylaştırmak için Finansal Verilerinizi de içeren kişisel verilerinizi Avrupa Ekonomik bölgesi dışındaki Konaklama Tesislerine ya da bankalara (ve karşılıklı olarak ilan verenlerin banka bilgilerinin öğrencilere) aktarabileceğimizi de kabul etmiş olursunuz. Uniresi.com aktarıldıktan sonra Finansal Verilerinizi saklamaz.

 

9.       Veri Güvenliği

Kişisel verilerinizin yetkisiz erişim ve ifşa edilmeye karşı korunmasına yardımcı olmak üzere uygun güvenlik tedbirleri alırız (fiziksel, elektronik ve prosedür tedbirleri dahil). Platformumuzda tarafınızdan yapılan bir talebi tamamlamak için kişisel bilgilerinizi üçüncü bir tarafa aktarırken (bir Konaklama Tesisi gibi), kişisel verilerinizi güvence altına almak için ticari olarak makul yöntemleri kullanacağız. Yukarıdakilere bakılmaksızın, ağır kusur ya da ihmalimiz neticesinde meydana gelen kayıplar haricinde internet üzerinden aktarılan bilginin kesintiye uğraması, değiştirilmesi ya da yanlış kullanımı ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmeyiz.

Kişisel verilerin ihlal edilmesi şüphesiyle başa çıkmak için prosedürler yerleştirdik ve yasal olarak yapmamız gereken durumlarda sizi ve herhangi bir kabul edilebilir düzenleyiciyi bilgilendireceğiz.

 

10.   Veri Saklama

Kişisel verilerinizi sadece her türlü yasal, muhasebe ya da bildirim gereksinimlerini yerine getirme amaçları da dâhil olmak üzere bu verileri toplama amacımızı yerine getirmek için gerekli olduğu sürece saklayacağız.

Kişisel verileriniz için uygun bir saklama süresi belirlemek için, kişisel verilerin miktarı, yapısı ve hassasiyetini, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımı veya ifşasından doğabilecek potansiyel riskleri, kişisel verilerinizi işleme amaçlarımızı ve bu amaçları başka bir yöntemle elde edip edemeyeceğimizi ve geçerli yasal gereksinimleri göz önünde bulundururuz.

Bazı durumlarda, araştırma, istatistik ya da muhasebe amaçları için kişisel verilerinizi anonim hale getirebiliriz (sizinle daha fazla ilişkilendirilmemesi için) ve böylece bu bilgileri size tekrar bildirimde bulunmadan kullanabiliriz.

 

11.   Yasal Haklarınız

Belirli durumlarda aşağıdakiler de dâhil olmak üzere kişisel verileriniz ile ilgili olarak veri koruma kanunları kapsamında bazı haklarınız vardır:

·         Kişisel verilerinize erişim talep etme hakkı;

Bu sizinle ilgili elimizde bulunan kişisel verilerin bir kopyasını almanızı ve bu verileri yasal olarak işlediğimizi kontrol etmenizi sağlar.

 

·         Kişisel verilerinizin düzeltilmesini talep etme hakkı;

Bu, sizinle ilgili elimizde bulunan verilerdeki eksiklik ya da yanlışlıkları düzeltmenizi sağlar, ancak bize sağladığınız yeni verilerin doğruluğunu teyit etmemiz gerekebilir.

 

·         Kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkı;

Bu, kişisel verilerinizi işlemeye devam etmemiz için bir gerekçe olmayan durumlarda kişisel verilerinizin silinmesini veya çıkarılmasını istemenizi sağlar. Bu, aynı zamanda verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkınızı başarılı bir şekilde kullandığınız (aşağıya bakınız), bilgilerinizi yasadışı olarak işlemiş olabileceğimiz ya da yerel yasalar uyarınca kişisel verilerinizi silmemiz gereken durumlarda kişisel verilerinizin silinmesini veya çıkarılmasını istemenizi sağlar. Ancak, bazı durumlarda uygun olması halinde talebiniz üzerine size bildirilecek olan belirli yasal nedenlerle silme talebinizi gerçekleştiremeyebileceğimizi de göz önünde bulundurun.

 

·         Kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkı;

Meşru bir çıkara (ya da üçüncü tarafın çıkarına) bağlı olduğumuz ya da temel hak ve özgürlüklerinizi etkilediğini düşünmeniz gerekçesiyle verilerinizin işlenmesine itiraz etmenizi gerektiren özel bir durum olması halinde kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme. Aynı zamanda kişisel verilerinizi doğrudan pazarlama amaçlarıyla işlediğimiz durumlarda da itiraz hakkınız vardır. Bazı durumlarda, bilgilerinizi işlemek için hak ve özgürlüklerinizden üstün gelen zorunlu meşru dayanaklarımız olduğunu gösterebiliriz.

 

·         Kişisel verilerinizin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkı;

Bu, aşağıdaki senaryolarda kişisel verilerinizin işlenmesini askıya almamızı istemenizi sağlar: (a) verilerin doğruluğunu tespit etmemizi istediğiniz; (b) verileri kullanmamızın yasal olmadığı ancak verileri silmemizi istemediğiniz; (c) yasal iddialarınızı oluşturmak, uygulamak ya da savunmak için verilerinize ihtiyacınız olduğu için bu verilere ihtiyacımız olmamasına rağmen verileri tutmamızı istediğiniz ya da (d) verilerinizi kullanmamıza itiraz ettiğiniz ancak bu verileri kullanmak için üstün gelen meşru dayanaklarımız olup olmadığını teyit etmemiz gereken durumlarda.

 

·         Kişisel verilerinizin transfer edilmesini talep etme hakkı;

Kişisel verilerinizi size ya da seçtiğiniz bir üçüncü tarafa yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilen bir formatta vereceğiz. Bu hakkın sadece en başta kullanmamız için bize izin verdiğiniz otomatik bilgiler ve bu bilgileri sizinle bir sözleşme ifa etmek için kullandığımız durumlarda geçerli olacağını göz önünde bulundurun.

 

·         Rızanızı geri çekme hakkı.

Kişisel verilerinizin işlenmesi için izninize ihtiyaç duyduğumuz durumlarda istediğiniz zaman izninizi geri çekme. Ancak, bu durum izninizi geri çekmeden önce işlenmiş olan verilerin yasallığını etkilemeyecektir. İzninizi geri çekmeniz durumunda, size belirli ürün ya da hizmetleri sunamayabiliriz. İzninizi geri çektiğiniz zaman bu durumun gerçekleşmesi halinde size bilgi vereceğiz.

 

Yukarıdaki haklardan herhangi birini uygulamak istemeniz halinde, yukarıda belirtilen adresten bize yazın (posta ya da e-posta yoluyla).

Genellikle ücret gerekli değildir

Kişisel verilerinize erişmek (ya da diğer haklarınızı kullanmak) için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak, talebinizin bariz bir şekilde dayanaksız, tekrarlayan ya da aşırı olduğu durumlarda makul bir ücret talep edebiliriz. Alternatif olarak, bu durumlarda talebinizi yerine getirmeyi reddedebiliriz.

Sizden ne isteyebiliriz

Kimliğinizi teyit etmek ve kişisel verilerinize erişme (ya da diğer haklarınızı kullanma) hakkınızı sağlamak için sizden belirli bilgiler istememiz gerekebilir. Bu, kişisel verilerinizin bu verileri alma hakkına sahip olmayan herhangi bir kişiye ifşa edilmemesini sağlamak için bir güvenlik tedbiridir. Ayrıca cevabımızı hızlandırmak için talebinize ilişkin daha fazla bilgi istemek üzere sizinle iletişime geçebiliriz.

Cevap vermek için zaman sınırı

Tüm meşru taleplere bir ay içerisinde cevap vermeye çalışıyoruz. Talebinizin özellikle karmaşık olması ya da birden fazla talepte bulunmanız durumunda nadiren bir aydan fazla sürebilmektedir. Bu durumda sizi bilgilendirip gelişmelerden haberdar edeceğiz.

12.   Gizlilik Politikasında Yapılan Değişiklikler

Bu politika en son 6 Haziran 2021 tarihinde topladığımız veriler, verileriniz kullanma şeklimiz ve bu verilere ilişkin haklarınız ile ilgili daha fazla ayrıntı içerecek şekilde güncellenmiştir. Gizlilik Politikası, yasal değişiklikler, Platformun kişisel verileri işleme süreçlerinde meydana gelecek değişiklikler veya sair sebeplerle zaman zaman güncellenebilir. Güncellemeler yeni Gizlilik Politika’sının Platform’da yayını tarihinden itibaren geçerli olur.